EURES
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

1. liga piłkarska - trener Chrobrego: mogliśmy oszukać przeznaczenie

Piłkarze wicelidera 1. ligi Arki pokonali w Gdyni 2:1 Chrobrego Głogów i przerwali jego serię trzech zwycięstw.

© Materiały prasowe / Arskom

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Alassane Sidibe (34), 2:0 Przemysław Stolc (64), 2:1 Robert Mandrysz (78-głową).

Żółta kartka - Arka Gdynia: Dawid Gojny. Chrobry Głogów: Robert Mandrysz, Mateusz Ozimek, Kacper Tabiś.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów 5 527.

Rywale dominowali i wygrali zasłużenie, ale mieliśmy ostatnią piłkę i zabrakło pół metra, aby oszukać przeznaczenie” – powiedział trener gości Piotr Plewnia.

Rozegraliśmy bardzo dobry mecz. Być może zgubił nas wysoki pressing przez 60-70 minut, ale ta taktyka okazała się skuteczna. Byliśmy intensywni, biegaliśmy i stwarzaliśmy sytuacje. Cieszymy się z tego ważnego i zasłużonego zwycięstwa. Chrobremu gratuluję determinacji. Głogowianie ponownie pokazali, że są groźni, zwłaszcza w drugich połowach i są w stanie powalczyć z każdym” – skomentował trener Arki Wojciech Łobodziński.

Gdynianie powinni odnieść zdecydowanie wyższe zwycięstwo, ale nie wykorzystali kilku znakomitych okazji. Dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem rywali zmarnował najlepszy strzelec żółto-niebieskich Karol Czubak. Tymczasem w trzeciej minucie doliczonego czasu do remisu mógł doprowadzić 19-letni stoper gości Albert Zarówny.

To spotkanie powinno zamknąć się wynikiem 4:0 i bylibyśmy uśmiechnięci, a tak emocje we mnie buzują, bo mogło się różnie skończyć. Piłka uczy pokory i jest to też dla nas nauczka. Po tym meczu przybyło mi siwych włosów” – stwierdził szkoleniowiec Arki.

Trener gospodarzy nie miał jednak pretensji do swoich zawodników za zmarnowane okazje.

To się zdarza. Dla mnie nie jest najważniejsze, że ich nie wykorzystaliśmy, dla mnie najważniejsze jest to, że do nich dochodzimy i je tworzymy po takiej grze jaką chcemy prowadzić. Te bramki były konsekwencją naszej bardzo dobrej postawy, ale jak to w piłce bywa, spotkanie mogło skończyć się remisem” – dodał Łobodziński.

Szkoleniowiec Chrobrego podkreślił, że Arka odniosła zasłużone zwycięstwo. Przyznał, że zwłaszcza w pierwszej połowie gdynianie narzucili bardzo wysokie tempo, mieli pełną kontrolę i zdominowali jego zespół.

Widać, gdzie Arka zmierza. Cieszę się, że po przerwie próbowaliśmy postawić się gospodarzom, a kontaktowa bramka zmieniła trochę oblicze tego meczu. Przez ostatnie 20 minut gdynianie również bardzo dobrze grali, mogli też wcześniej zdobyć trzecią oraz czwartą bramkę i zamknąć to spotkanie. Przy całym szaleństwie tego meczu, mieliśmy ostatnią piłkę i zabrakło pół metra, aby oszukać przeznaczenie” – zauważył Plewnia.

Przed przyjazdem do Gdyni piłkarze z Głogowa mogli pochwalić się dobrą passą – wygrali trzy kolejne spotkania, z czego dwa z kandydatami do awansu – 2:1 z GKS w Tychach oraz 3:2 u siebie z Wisłą Kraków.

Na tyle było nas dzisiaj stać, tyle mogliśmy w tym meczu zrobić. Szukamy jednak pozytywów. Wiemy, gdzie byliśmy na początku sezonu i jaką drogę przeszliśmy. W ostatnich dwóch spotkaniach weszliśmy na poziom przeciwnika, a nawet wyżej, ale nie oszukujmy się. Arka to jeden z dwóch najpoważniejszych kandydatów do awansu i to dzisiaj potwierdził. Nie byliśmy w stanie przeciwstawić się rywalom” – podsumował szkoleniowiec przyjezdnych.(PAP)